1 lipca 2015

PODSUMOWANIE MIESIĄCA: czerwiec 2015

Kolejny miesiąc za nami, minęła już połowa 2015 roku. Czerwiec to miesiąc wytężonego wysiłku umysłowego, czyli SESJA! Na szczęście, nie była taka straszna, jak wydawała się jeszcze niedawno, więc miałam trochę wolnego czasu. Jak spędziłam miniony miesiąc?


Zacznijmy od podsumowania małych radości i sukcesów w kolejnym miesiącu ;)
 • na fanpage'u bloga (KLIK) brakuje tylko 13 polubień, by osiągnąć poziom tysiąca lajków! Pamiętacie o konkursie? Jeśli nie, to przypominam: KLIK. Zapraszam też na stronę projektu "kapliczkowego": KLIK, tam też wiele się dzieje! 
 • początek miesiąca to długi weekend, który spędziłam w Jednorożcu. Podczas dwudniowego rowerowego touru znalazłam 22 nowe świątki oraz sfotografowałam te, które zostały w ostatnim czasie pomalowane/odnowione. Mam już 270 obiektów, czuję, że dobiję do 300! 
 • w tym miesiącu nie wygłaszałam referatów na konferencjach, ale byłam na dwóch: na VI Warszawskiej Konferencji Młodych Naukowców Judaistów byłam moderatorem panelu, a kilka dni później wzięłam udział w konferencji "Radziwiłłowie w służbie Marsa" W czasie jej trwania poznałam osobiście czterech profesorów, których książki czytałam do licencjatu, porozmawiałam z nimi o II Statucie Litewskim i zdobyłam materiały z Wilna, pomocne w dokończeniu tekstu do publikacji pokonferencyjnej z Poznania. A na koniec dnia po raz pierwszy zwiedziłam Ogrody BUW, są naprawdę piękne!


 • wzięłam udział w imprezie"Bollywood Bielany", było naprawdę super: indyjska kuchnia, ubrania, zapachy, tańce klasyczne i Bollywood, tradycyjne instrumenty, film "Smak curry", a nawet dyskoteka! Relację foto możecie znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku: KLIK. A poniżej zdjęcie z tancerką Kingą Malec.

 • "Teka Historyka" w trakcie przebudowy - nie dość, że szykuje się 50., jubileuszowy numer, to będą jeszcze inne zmiany - oczywiście na lepsze!
 • 30 czerwca zakończyłam roczną pracę na stanowisku Wiceprzewodniczącej RU Zrzeszenia Studentów Polskich UW, a dzisiaj rozpoczęłam działalność... na tym samym stanowisku ;) Przez kolejny rok będę sprawowała obowiązki Wiceprzewodniczącej RU ZSP UW, wraz z Przewodniczącym Pawłem Pecurą zamierzamy pozytywnie zaskoczyć studentów w Warszawie :) Śledźcie profil ZSP UW: KLIK.


CZERWIEC 2015 NA BLOGU

Łączna liczba wyświetleń na blogu: 131 118

Liczba wyświetleń na blogu w tym miesiącu: 5 207

Łączna liczba postów opublikowanych na blogu: 269

Liczba opublikowanych w miesiącu postów: 5

Najpopularniejszy post w tym miesiącu: KALENDARIUM HISTORII EUROPY: listopad (951 wyświetleń) 

Liczba obserwatorów bloga: 18

Liczba fanów na fanpage'u na Facebooku: 987 (+5) 


W czerwcu na blogu pojawiły się następujące wpisy:
 • podsumowanie maja: KLIK
 • przegląd figur przydrożnych w gminie Jednorożec: KLIK
 • rys administracyjny parafii rzymskokatolickich w gminie Jednorożec w formie tabeli: KLIK
 • kapliczki skrzynkowe w mojej "małej ojczyźnie": KLIK
 • post instagramowy w nowej formie: KLIK
Ostatnio zaktualizowałam wiele postów z serii MAŁA OJCZYZNA, polecam: KLIK


Jak wyglądają moje plany na wakacje? Niezbyt oryginalnie, zupełnie Marysiowo: teksty do publikacji, "projekt kapliczkowy", 4 prace zaliczeniowe do napisania, praca magisterska, wycieczki rowerowe i spacery, podróże z tę i z powrotem na trasie Warszawa-Jednorożec, zwiedzanie stolicy, sprawy "tekowe" i "zspowe" i wiele innych, o których na razie Wam nie powiem ;) 

Życzę Wam udanych wakacji! <3 

Do następnego!


4 komentarze: