14 listopada 2015

PODSUMOWANIE MIESIĄCA: październik 2015

Kolejny miesiąc minął niepostrzeżenie. Wypełniony był niezwykle intensywną pracą nad finalizacją projektu kapliczkowego i przygotowaniem książki do druku. A co poza tym? Zapraszam na (niestety spóźnione, ale jak zawsze szczere) podsumowanie minionego miesiąca.


Co się u mnie działo w październiku?
  • złożyłam sprawozdanie z projektu "Wybrane aspekty dziedzictwa kulturowo-historycznego gminy Jednorożec. Kapliczki i krzyże przydrożne", realizowanego w ramach stypendium za wybitne osiągnięcia w różnych sferach działalności edukacyjnej dla szczególnie uzdolnionych studentów zamieszkałych na terenie Powiatu Przasnyskiego w roku akademickim 2014/2015. Organizatorem i Fundatorem stypendium jest Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Już niedługo będzie można zapoznać się z efektem projektu - publikacją w wersji drukowanej.
  • rozpoczęłam kolejny konferencyjny rok. Wzięłam udział w konferencji naukowej "IV Lubelska Jesień Historyczna", która odbyła się na UMCS pod hasłem "Komunikacja na przestrzeni dziejów". Zaprezentowałam temat Retoryka i argumentacja szlachty wielkopolskiej podczas zjazdu kolskiego (1590).
  • w facebookowym konkursie wygrałam piękną wycinankę kurpiowską, którą przekazałam Gminnej Bibliotece Publicznej w Jednorożcu:
  • wzięłam udział w ciekawym spotkaniu z Kajetanem Rajskim w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jednorożcu. Zakupiłam obie części jego książki "Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych".


PAŹDZIERNIK 2015 NA BLOGU (na dzień 14 listopada)

Łączna liczba wyświetleń na blogu: 159 530

Liczba wyświetleń na blogu w tym miesiącu: 6 716

Łączna liczba postów opublikowanych na blogu: 289

Liczba opublikowanych w miesiącu postów: 6

Najpopularniejszy post w tym miesiącu: KALENDARIUM HISTORII EUROPY: listopad (905 wyświetleń) 

Liczba obserwatorów bloga: 20 (+2)

Liczba fanów na fanpage'u bloga na Facebooku: 1 138 (+27) 

Liczba obserwatorów strony "kapliczkowego" projektu: 723 (+35).


W październiku:
  • podsumowałam wrzesień: KLIK
  • zastanawiałam się, skąd wzięła się nazwa miejscowości Jednorożec: KLIK
  • opisałam kapliczki maryjne w formie szklanych grot: KLIK
  • opublikowałam dwa post instagramowe: KLIK i KLIK
  • zaprezentowałam najmniejsze świątki - krzyżyki na drzewach, małe krucyfiksy i deseczki: KLIK

Zachęcam do śledzenia mnie na Instagramie: KLIK. A już niedługo ukaże się moja książka o kapliczkach, figurach i krzyżach przydrożnych w gminie Jednorożec <3


Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz