10 marca 2016

PODSUMOWANIE lutego 2016

Minęło już wystarczająco dużo czasu od końca lutego, by podsumować ten miesiąc. Był on dla mnie wyjątkowo intensywnym maratonem, wypełnionym promocją książki Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec - ale nie tylko. Zapraszam do lektury!

Luty upłynął mi na:
 • spotkaniach autorskich! Na początku miesiąca odbyło się spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jednorożcu - w siedzibie wydawcy:

 • Kolejne miejsce, jakie odwiedziłam, to filia jednorożeckiej biblioteki w Parciakach:

 • Potem było Drążdżewo i spotkanie promujące trzy ostatnio wydane książki, dotyczące Ziemi Jednorożeckiej. Spotkanie zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej:

 • Kolejny przystanek na trasie to Ostrołęka - spotkaliśmy się w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Współorganizatorami spotkania byli Prezes Związku Kurpiów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu:

 • Lutową trasę zakończyłam w Olszewce, w filii jednorożeckiej biblioteki:


Spotkania autorskie to niesamowite przeżycie! Poznałam wiele osób, które przyjechały na promocję książki nierzadko z daleka, osoby wyjątkowo zainteresowane albo całym regionem kurpiowskim, albo tematyką kapliczkową, albo Ziemią Jednorożecką, również osoby, z którymi kontaktowałam się internetowo, a dzięki spotkaniom mogliśmy się w końcu poznać osobiście! Dziękuję za wszystkie inspirujące pytania, rozmowy w kuluarach, szansę na podpisanie książki, za zakup książki. Te piękne chwile zostaną na zawsze w mojej pamięci. Zrozumie mnie ten, kto napisał książkę i promował ją na spotkaniach w różnych miastach - to wyjątkowe uczucie, gdy masz świadomość, że książka się podoba! Więcej o publikacji oraz możliwości jej nabycia: KLIK.

Poza tym w lutym:
 • spędziłam trzy dni na kwerendzie w Archiwum Diecezjalnym w Płocku oraz Bibliotece im. Zielińskich Towarzystwa Naukowego Płockiego. Dzięki temu udało mi się doprowadzić drzewo genealogiczne Kmochów do połowy XVIII w. Znalazłam też ciekawe materiały do "projektu parafialnego", którym zajmuję się w 2016 r. (pisałam o nim na blogu: KLIK); 
 • jeden dzień (1 luty - znów piszę podsumowanie miesiąca od końca ;) ) poświęciłam na kwerendę w Narodowym Instytucie Dziedzictwa. Znalazłam niesamowite zdjęcia starego kościoła w Jednorożcu - umieszczę je w książce! 
 • wzięłam też udział w konferencji historycznej z okazji rocznicy przasnyskiej bitwy lutowej. Wydarzenie miało miejsce w Muzeum Historycznym w Przasnyszu i stało się okazją do zawarcia nowych znajomości i wysłuchania ciekawych wystąpień.LUTY 2016 R. NA BLOGU (na dzień 10 marca)

Łączna liczba wyświetleń na blogu: 184 893

Liczba wyświetleń na blogu w tym miesiącu: 6 004

Łączna liczba postów opublikowanych na blogu: 310

Liczba opublikowanych w miesiącu postów: 4

Najpopularniejszy post w tym miesiącu: 

Liczba obserwatorów bloga: 22

Liczba fanów na fanpage'u bloga na Facebooku: 1 360 (+53) 

Liczba obserwatorów strony "kapliczkowego" projektu: 975 (+36).W lutym na blogu:
 • podsumowałam poprzedni miesiąc: KLIK;
 • zaprezentowałam kolejną kategorię przydrożnych świątków - krzyże z kapliczkami: KLIK;
 • radziłam, jak korzystać z Genbazy, by znaleźć swoich przodków bez odchodzenia sprzed komputera: KLIK;
 • zebrałam prasowe wzmianki o moich projektach z ostatniego miesiąca: KLIK.

Na dniach kolejne wpisy! Do następnego! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz