28 sierpnia 2016

MAŁA OJCZYZNA: gmina Jednorożec i Kurpie w poezji starszych i młodszych

Ostatnie trzy dni spędziłam na łonie natury, w środku lasu, bez zasięgu i dostępu do Internetu. Takie wyjazdy wyciszają, ale i inspirują. Piękno przyrody, jakiego doświadczyłam, zachęciło mnie do ponownego podzielenia się z Wami utworami poetyckimi na temat mojej małej ojczyzny. Zapraszam więc na trzecią część prezentacji wierszy - tym razem opisującymi gminę Jednorożec i Kurpiowszczyznę. Mam nadzieję, że się Wam spodobają. Niektóre zostały napisane przez wieloletnich twórców, inne to literackie próby uczniów jednorożecich szkół, tworzone przed laty. Jak zawsze, wpis taki ilustrują zdjęcia.


Orzyc między Małowidzem a Olszewką. Fot. S. Lelewski.


Pola jednorożeckie przed żniwami. Fot. A. Jachimowska.Kościół w Jednorożcu. Fot. P. Rydzyk.

Widok z "Łysej Górki" na stadion w Jednorożcu, Stegnę i Jednorożec. Fot. G. Żak.


Zachód słońca w gminie Jednorożec. Fot. K. Obrębska.


Jesień w gminie Jednorożec. Fot. K. Obrębska.

Ranek nad doliną Orzyca widziany z Polskiej Kępy. Fot. MWKmoch.

Podzielcie się swoją twórczością, jeśli piszecie wiersze. Ostatnio chłonę je jak gąbka, szczególnie jeśl dotyczą moich rodzinnych stron.

Wszystkie zdjęcia (oprócz mojego ostatniego) pochodzą ze strony "Gmina Jednorożec w obiektywie" na Facebooku, zachęcam do obserwacji. Zaprezentowane wiersze zostały opublikowane w książce Słowa najprostsze. Zbiór wierszy, red. T. Wojciechowska, Jednorożec 2010, s. 11, 32, 40, 49, 97, 99-103, 135, 137-138, 159-161.

Poprzednie dwa wpisy z wierszami o gminie Jednorożec znajdziecie tutaj: KLIK oraz KLIK. Zapraszam do lektury.Do następnego!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz