15 sierpnia 2015

MAŁA OJCZYZNA: O mojej pasji w mediach

W ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele artykułów, związanych z moimi regionalnymi projektami. Samodzielnie realizuję projekt "kapliczkowy", o którym już wielokrotnie pisałam, a wraz z Wojciechem Łukaszewskim, historykiem i regionalistą, dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu, redaguję wybór źródeł do dziejów gminy Jednorożec. Książki planuję(my) wydać do końca 2015 r.

Zapraszam na przegląd wzmianek związanych z moją pasją, czyli historią mojego regionu. Miłej lektury! :)


Aby przeczytać artykuł prasowy, kliknij na obrazek i otwórz go w nowym oknie.

1. "Express Przasnyski"
W trzech kolejnych numerach nowego bezpłatnego dwutygodnika w powiecie przasnyskim pojawiły się artykuły na temat mojego projektu "kapliczkowego". W każdej z nich, oprócz informacji na temat planowanej publikacji, metod pracy czy źródeł, z których czerpię informację, znalazły się krótkie wzmianki o poszczególnych typach małej architektury sakralnej, objętych projektem. W pierwszej części były to kapliczki, następnie krzyże, a cykl zakończyły figury. 2. "Tygodnik Przasnyski"
Inna lokalna gazeta zainteresowała się moim drugim projektem, związanym niejako z tym, co publikuję na blogu we wpisach regionalnych, a mianowicie moimi badaniami nad historią gminy Jednorożec i zgłębianiem jej przeszłości. W artykule znajdziecie m.in. kilka wskazówek na temat źródeł do historii regionalnej czy genealogii oraz wyjaśnienie pochodzenia nazwy mojej rodzinnej miejscowości.


3. Trójka. Program Trzeci Polskiego Radia
Z powyższym artykułem, szczególnie pochodzeniem nazwy "Jednorożec", wiąże się wyemitowana w końcu lipca audycja radiowa, w jakiej miałam przyjemność wziąć udział. W cyklu "Mój ssskarbie" wraz z prowadzącą zastanawiałyśmy się, czy jednorożce rzeczywiście istnieją i ile jest samego jednorożca w Jednorożcu. Serdecznie zachęcam do odsłuchania tego 5-minutowego nagrania: KLIK.--------------------------------------------------------

Jednocześnie dziękuję za ponad 500 polubień strony "Kapliczki, figury i krzyże przydrożne w gminie Jednorożec" na Facebooku :) (link do strony w zakładce powyżej). Wakacje to dla mnie czas pracy, staram się nie próżnować i realizować swoje cele. A w tym całym zabieganiu przegapiłam moment, w którym minęły 3 lata od założenia bloga. Dokładnie 20 lipca 2012 r. rozpoczęłam blogową przygodę. Od tamtej pory wiele się zmieniło (zauważyliście zmianę nazwy bloga? :D Szykuję nowe logo i baner na stronę, ale o tym napiszę w specjalnym poście), ale cieszę się z kierunku, w którym idę. W końcu czuję, że zaczynam spełniać swoje malutkie regionalne marzenia. Dziękuję za wszystkie maile, wiadomości prywatne i słowa wsparcia, za zaufanie i zwracanie się do mnie o pomoc przy okazji Waszych poszukiwań regionalno-genealogicznych, za sugestie i pomysły na ulepszenie mojego miejsca w sieci i za wszelkie dobro, jakie otrzymałam od każdego, kto tutaj zajrzał lub słyszał o mojej działalności. Mogę obiecać tylko jedno: o historii Kurpiowszczyzny, a szczególnie gminy Jednorożec oraz o świątkach na północnym Mazowszu usłyszycie jeszcze nie raz! :)

DZIĘKUJĘ.

Do następnego!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz