1 maja 2021

Czas na podsumowanie kwietnia 2021 r.

Każdego roku wiosną jest mnóstwo pracy, szczególnie w szkole. Na innych polach też nie próżnowałam i choć jeszcze nie o wszystkim mogę w tym wpisie powiedzieć, nieco spraw się jeszcze mieli, to jest o czym pisać! Zapraszam na podsumowanie czwartego miesiąca tego roku.

Co się wydarzyło w kwietniu 2021?

Na blogu
:

  • napisałam podsumowanie marca: KLIK;
  • opublikowałam pamiętnik Antoniny Rolkówny z Wydmus, członkini Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej w parafii Myszyniec, wraz z jego omówieniem: KLIK.

W serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pojawiły się teksty o:
  • zwyczajach wielkopostnych i wielkanocnych w gminie Jednorożec: KLIK;
  • działalności Narodowych Sił Zbrojnych w Kobylakach-Wólce: KLIK;
  • 15. rocznicy powstania Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej": KLIK;
  • Stanisławie Chełchowskim z Chojnowa i jego związkach z Kurpiami: KLIK.

Co z pracą naukowo-popularyzatorską?

Zapraszam do grupy facebookowej, by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny badam i co dla Was przygotowałam.  Niedawno wprowadziłam cotygodniowe podsumowania. Poza tym w grupie można zgłaszać pomysły na nowe posty, pisać o tym, co Was interesuje i dzielić się wieściami regionalnymi. To miejsce do dyskusji, wymiany poglądów, wspomnień... By dołączyć do grupy, wystarczy kliknąć na grafikę.


Zachęcam do współtworzenia Jednorożeckiego Archiwum Społecznego. Celem jest, za pomocą materiałów schowanych na co dzień w rodzinnych albumach i szufladach, przedstawienie życia w gm. Jednorożec w przeszłości. Jako koordynatorce tego przedsięwzięcia, prowadzonego pod szyldem Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej", zależy mi, by zachęcić mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami, tworząc z nich oddolne archiwum. Zbieram materiały, porządkuję i opisuję, by finalnie udostępnić zainteresowanym i prowadzić różne działania, m.in. przygotować wystawy plenerowej – o planowanych poniżej. Potrzebuję też wsparcia w opracowaniu materiałów.

Każdy może się przyłączyć, pomóc w opisie zdjęć albo podzielić domowymi skarbami! Szukamy starych dokumentów, nagrań, książek, gazet, notatek, listów, zdjęć... Interesują nas wszelkie ślady naszych przodków. KAŻDY MATERIAŁ to może być skarb, z którego wartości nie zdajemy sobie czasem sprawy... Napisz, zadzwoń. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz