9 listopada 2014

MAŁA OJCZYZNA: Wybory samorządowe. KWW Młodzi z Regionu

Wybory samorządowe coraz bliżej. Staram się trzymać jak najdalej od polityki, ale tym razem postanowiłam potraktować 16 listopada jako szansę na zmianę i zaangażowanie się w działalność na rzecz mojej "małej ojczyzny". Startuję w wyborach do Rady Powiatu Przasnyskiego z listy KWW Młodzi z Regionu. Dlaczego? O tym dzisiaj słów kilka. 

Zapraszam!


Urodziłam się w Przasnyszu, wychowałam się w Jednorożcu jako rodowita Kurpianka z "krwi i gnata". Ukończyłam z wyróżnieniem klasę humanistyczno-prawnej Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w PrzasnyszuW ramach "Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w województwie mazowieckim" w roku szkolnym 2010/2011 przygotowałam projekt "Przasnysz 1918" na temat historii miasta i okolic, szczególnie w czasie I wojny światowej oraz pierwszych lat II RP. W latach 2002-2008 należałam do Kurpiowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Jutrzenka"Sympatyzuję z Grupą Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułk Strzelców SyberyjskichNależę do lokalnych organizacji: Stowarzyszenia "Młodzi w Regionie" i Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej"Jak można zauważyć na moim blogu, staram się dokładnie poznawać i popularyzować historię mojego regionu, szczególnie gminy Jednorożec. Interesuję się tym, co dzieje się w powiecie przasnyskim, choć na co dzień mieszkam i studiuję w Warszawie. Prowadzę stronę kwartalnika lokalnego "Głos gminy Jednorożec": KLIK oraz współpracuję z portalem informacyjno-społecznościowym infoprzasnysz.com. Z moim regionem jest nierozerwalnie związana. 


Kiedy w sierpniu otrzymałam propozycję startu w wyborach samorządowych z listy partyjnej, po namyśle odrzuciłam ją. Nie chciałam być kojarzona z jakąkolwiek partią, nie chciałam być zaszufladkowana w ramy ideologiczne. Jednak kiedy dowiedziałam się o KWW Młodzi z Regionu, postanowiłam kandydować z tego komitetu.

Czemu? 

KWW Młodzi z Regionu to pierwszy po wyborach w 1990 r. bezpartyjny komitet, złożony w niemal całości z młodzieży, który swoich kandydatów wystawia na wszystkich listach (powiat + miasto) na terenie całego regionu. Naszym priorytetem i celem, jaki chcemy osiągnąć, są sprawy ważne dla młodych ludzi z powiatu przasnyskiego - powrót po studiach, rozrywka, godna praca... W skład komitetu wchodzi ponad 50 doskonale znanych w powiecie przasnyskim osób. Są to Wasi koledzy, koleżanki, ale także lokalne autorytety w różnych dziedzinach, którzy od samego początku z nami współpracują. 16 listopada (niedziela) - ZAGŁOSUJ na MŁODYCH Z REGIONU! Wydarzenie na FB: KLIK.


Jako pierwsi w regionie opublikowaliśmy listy naszych wszystkich kandydatów. Mamy idealny 50% parytet kobiet i mężczyzn na listach do Rady Powiatu. Wspieramy nie tylko naszych, ale także innych bezpartyjnych kandydatów z pozostałych komitetów. Chcemy, aby w nowej Radzie Powiatu Przasnyskiego i Radzie Miasta Przasnysz pojawiło się jak najwięcej NOWYCH TWARZY. Po wyborach też będziemy razem. Większość z nas zna i lubi kandydatów z pozostałych komitetów, dlatego nie prowadzimy żadnej negatywnej kampanii. W przyjaznej atmosferze idziemy do tych wyborów przedstawiając kontruktywnie korzystne rozwiązania dla miasta i powiatu. KWW MŁODZI Z REGIONU - jesteśmy nowi na naszej rodzimej scenie politycznej i chcemy wprowadzić w kampanii zupełnie nowe, cywilizowane standardy.


W wyborach 16 listopada będzie się liczył każdy pojedynczy głos. Szansa na zastąpienie "zasiedziałych" radnych młodymi ludźmi, którzy chcą działać na rzecz naszego regionu jest TYLKO RAZ NA 4 LATA!Wierzymy, że nasi kandydaci będą godnie reprezentować interesy młodzieży, młodych małżeństw, młodych rodziców, ale także WSZYSTKICH mieszkańców miasta Przasnysz i powiatu przasnyskiego. Zebraliśmy się, aby pokazać jak bardzo nam zależy na tym, aby miejsce w którym wspólnie żyjemy stawało się coraz bardziej przyjazne dla nas wszystkich. Żeby pomysły, które mamy na nasz region, miały realną szansę na powodzenie podczas forsowania ich na szczeblu Rady Miasta i Rady Powiatu. Nie chcemy być pomijani przy ważnych decyzjach w naszym samorządzie. CHCEMY BYĆ JEGO CZĘŚCIĄ, tak aby (bezpośrednio przez naszych reprezentantów), głosować na rzecz dobrych decyzji w regionie!OTO LISTA KANDYDATÓW KWW MŁODZI Z REGIONU
Rada Powiatu okręg 1 (miasto Przasnysz)
1. Łukasz Chrostowski
2. Magdalena Król
3. Agata Nowicka
4. Gosia Bandurska
5. Marek Karolski
6. Tomasz Kawiecki
7. Waldek Białczak
8. Pamela Falkowska
9. Hubert Koczkodon
10. Michalina Wasiak

Rada Powiatu okręg 2 (gm. Przasnysz, gm. Czernice Borowe, gm.Krasne)
1. Mateusz Kowalczyk (Przasnysz / Rostkowo)
2. Łukasz Stępień (Przasnysz / Bartniki)
3. Kamila Lewicka (Chojnowo)
4. Mariusz Kozicki (Sierakowo)
5. Honorata Chodacz (Bartniki)
6. Kamila Gołota (Krasne)
7. Marta Wnuk (Wielodróż)
8. Robert Trzciński (Bartniki)
9. Cezary Bruździński (Obrębiec)
10. Alicja Nałęcz (Czernice Borowe)

Rada Powiatu okręg 3 (gm. Krzynowłoga Mała, gm.Jednorożec)
1. Magda Czarzasta (Piastowo)
2. Paweł Ciuba (Stegna)
3. Maria Weronika Kmoch (Jednorożec)
4. Kinga Roman (Ożumiech)
5. Mateusz Falba (Ożumiech)
6. Artur Osowski (Kijewice)
7. Paulina Bartoszewska (Uścianek)
8. Piotr Rudziński (Cichowo)

Rada Powiatu okręg 4 (gmina i miasto Chorzele)
1. Tobiasz Moszczyński (Raszujka)
2. Ewelina Zuśka (Chorzele)
3. Bartosz Kuśmierczyk (Chorzele)
4. Barbara Skiba (Duczymin)
5. Łukasz Duda (Krukowo)
6. Magdalena Ludwicka (Chorzele)

RADA MIASTA PRZASNYSZ 
1. Piotr Boczkowski 
2. Mariusz Cichowski
3. Grzegorz Herubiński 
4. Marcin Sobczyński 
5. Dariusz Sławski 
6. Lucjan Krynicki 
7. Jan Brodowski 
8. Bartłomiej Ulatowski 
9. Adam Wasiak
10. Piotr Panuszewski 
11. Kamil Wasiłowski 
12. Łukasz Telechowski 
13. Julita Maryniak
14. Michał Chodacz 
15. Anita Goliasz 

SEJMK WOJEWÓDZKI ( z listy Wspólnota Samorządowa )
Pozycja nr. 14 - Katarzyna MisiakNa czym m.in. chcę skupić się w Radzie Powiatu Przasnyskiego?
- Promocja historii i kultury naszego regionu na szeroką skalę. Niestety, wielu mieszkańców powiatu przasnyskiego nie zdaje sobie sprawy, w jak wspaniałym regionie mieszka. Jego historia jest niesamowita. Dzięki aktywnej współpracy z lokalnymi autorytetami, organizacjami pozarządowymi, muzeami, bibliotekami itp., a także władzami miasta Przasnysz, lokalnymi samorządami czy władzami województwa (a nawet szerzej!) można będzie wypromować nasz region - jego kulturę i historię. W te działania wpisuje się wspieranie pasjonatów historii i artystów, którzy przez swoją działalność pomogą w popularyzacji przeszłości i tradycji powiatu. 
- Godna praca dla mieszkańców powiatu przasnyskiego. Powiat bardzo dużo traci na tym, że mieszkańcy, szczególnie młodzi, w poszukiwaniu perspektyw zawodowych, nie pracują w powiecie, ale wyjeżdżają poza jego granice. Chcemy to zmienić - powinniśmy wspierać lokalnych pracodawców i stwarzać mieszkańcom szanse na zatrudnienie na terenie powiatu. Pragniemy wspierać projekty zwiększające mobilność zawodową osób bezrobotnych oraz chcemy, aby władze lokalne powiatu przasnyskiego wspierały lokalny rynek pracy w zatrudnieniu absolwentów szkół.
- Chcemy ułatwić lokalnym firmom wejście na rynek poprzez profesjonalne doradztwo managera zatrudnionego w Starostwie Powiatowym. Wstępna analiza rynku, kosztorys, pomoc w formalnościach, a później opieka księgowa, to zadania dla urzędnika, którego celem będzie wzrost poziomu zatrudnienia zwłaszcza wśród młodych ludzi.
- Zależy nam na częstych, bezpośrednich konsultacjach z mieszkańcami w sprawach ważnych dla naszego regionu. To RADNY musi zabiegać o kontakt i poznać opinię mieszkańców Przasnysza, a nie odwrotnie.
- Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe powinny być ściśle zintegrowane z mediami społecznościowymi. Utworzymy specjalną platformę na stronach internetowych obu urzędów, obsługiwaną przez urzędników, gdzie mieszkańcy będą mogli załatwić wiele drobnych spraw bez wychodzenia z domu. To będzie przede wszystkim ułatwienie dla studentów obecnie mieszkających poza swoim rodzinnym regionem.
Ten wpis jest jednocześnie wyrazem poparcia dla dwóch akcji:

- Masz głos, masz wybór, której celem jest zainteresowanie obywateli sprawami lokalnych społeczności i zachęcenie do uczestnictwa w życiu publicznym, w tym do świadomego i odpowiedzialnego udziału w wyborach.
- Studiuję, głosuję, ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, mającej na celu zachęcenie studentów do oddania głosu w nadchodzących wyborach samorządowych.


Więcej informacji na temat KWW Młodzi z Regionu oraz program wyborczy: KLIK.
Przy okazji polecam Wam także blog mojego znajomego Tobiasza, również kandydata do Rady Powiatu przasnyskiego: KLIK.


Wiecie, co robić za tydzień. Liczę na Wasze głosy. Jaka jestem, każdy widzi. Że można mi zaufać, wie wiele osób. Działalność społeczną i miłość do mojego regionu mam we krwi. Ta mieszanka wybuchowa daje gwarancję, że nie zawiodę Was, jeśli zostanę wybrana do Rady Powiatu Przasnyskiego. 


Do następnego!6 komentarzy: