5 grudnia 2015

PODSUMOWANIE MIESIĄCA: listopad 2015

Rozpoczęliśmy grudzień, ostatni miesiąc roku. Czy u Was też tak jest, że pod koniec roku macie najwięcej pracy, spraw do załatwienia itp.? Tak u mnie było w listopadzie (choć może nie będzie tego widać w podsumowaniu). Zapraszam na rozliczenie mijającego miesiąca :)


Jak wyglądał listopad 2015?
  • wzięłam udział w VIII Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej Historyków Nowożytników „Społeczności lokalne w Rzeczypospolitej polsko-litewskiej XVI–XVIII w.”. W dniu 17 listopada na Uniwersytecie Jagiellońskim wygłosiłam referat pt. Wielkopolanie po zjeździe kolskim (1590) – postawy i wartości.

  • uczestniczyłam w uroczystości 50-lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej połączonej z promocją drugiego tomu "Rocznika Przasnyskiego". Ukazał się w nim mój artykuł o figurach św. Jana Nepomucena w powiecie przasnyskim, który mogliście przeczytać też na blogu: KLIK. Regionalny debiut naukowy uważam za udany! I jak zawsze miłe spotkania, uwielbiam takie inicjatywy :) Poniższe fotografie wykonała Ewa Łukasiak, pozdrawiam! :)  • opublikowałam mapę gminy Jednorożec, na której zaznaczyłam kapliczki, figury i krzyże. Mapa jest dostępna w Internecie: KLIK i jest częścią "projektu kapliczkowego". Dajcie znać, jak Wam się podoba, co zmienić, co ulepszyć :)
  • redakcja "Teki Historyka", której przewodniczę, wydała jubileuszowy, 50. numer czasopisma! Bardzo się cieszę, że moje redaktorstwo przypadło na ten wyjątkowy czas :)

LISTOPAD 2015 NA BLOGU (na dzień 5 grudnia)

Łączna liczba wyświetleń na blogu: 163 396

Liczba wyświetleń na blogu w tym miesiącu: 5 360

Łączna liczba postów opublikowanych na blogu: 293

Liczba opublikowanych w miesiącu postów: 4

Najpopularniejszy post w tym miesiącu: KALENDARIUM HISTORII EUROPY: listopad (728 wyświetleń) 

Najczęściej komentowany post w tym miesiącu: MAŁA OJCZYZNA: nieistniejące cmentarze z I wojny światowej (gmina Jednorożec) - 7 komentarzy 

Liczba obserwatorów bloga: 21 (+1)

Liczba fanów na fanpage'u bloga na Facebooku: 1 149 (+11) 

Liczba obserwatorów strony "kapliczkowego" projektu: 782 (+59).


W przedostatnim miesiącu roku na blogu królowały tematy regionalne. Oprócz wspomnianego wpisu o Nepomukach, opublikowałam też:
  • wpis o roślinności otaczającej przydrożne krzyże, kapliczki i figury - jaka jest jej symbolika, znaczenie i usytuowanie względem świątków, a wszystko to opatrzone licznymi zdjęciami z gminy Jednorożec: KLIK;
  • linkowany wyżej post o nieistniejących cmentarzach z okresu I wojny światowej na terenie mojej "małej ojczyzny", który wzbudził duże zainteresowanie, cieszy mnie to! Jak odtworzyłam lokalizację tych nekropolii? Przekonajcie się sami: KLIK;
  • podsumowanie poprzedniego miesiąca, czyli października: KLIK.
Zabrakło postu instagramowego, bo... zupełnie o nim zapomniałam! ;) Nadrobię to w najbliższym czasie :)

Do następnego! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz