3 września 2015

PODSUMOWANIE MIESIĄCA: sierpień 2015

Kolejny miesiąc minął niepostrzeżenie. Zapraszam na podsumowanie sierpnia - miesiąca pełnego ciekawych wydarzeń i odkryć, jak to zazwyczaj u mnie się dzieje ;)


Co się działo w zeszłym miesiącu?

  • w nowej bezpłatnej gazecie w powiecie przasnyskim - "Expressie Przasnyskim" - ukazała się druga i trzecia część reportażu o moim "kapliczkowym projekcie". Wszystkie trzy części można przeczytać w osobnym poście: KLIK. Dziękuję Redakcji za miłą współpracę! :)
  • miałam zaszczyt uczestniczyć w uroczystości zaślubin mojej licealnej koleżanki Oli z bloga NatBlue, było pięknie! Wszystkiego najlepszego dla Oli i Pawła! <3
  • przeprowadziłam się z Mokotowa... na Mokotów. Do innej, lepiej skomunikowanej części miasta :) Mam nadzieję, że to będzie dobry rok (a może dłużej, kto wie...?:) :)
  • spędziłam blisko trzy tygodnie w Jednorożcu. Czas ten wypełniony był pracami nad projektem kapliczkowym, poszukiwaniami źródeł dziejów gminy Jednorożec do książki, którą współredaguję oraz badaniami genealogicznymi. W sierpniu na warsztat wzięłam stronę taty i udało mi się dotrzeć do I połowy XIX w. Okazało się, że mam korzenie i w Puszczy Zielonej, i w Puszczy Białej. Kurpianka jak się patrzy! :)
  • finiszuję zaliczenia na uczelni, jest dobrze, zostały mi dwa przedmioty, w tym jedna duuuża praca pisemna. Dam radę!
  • napisałam artykuł o Nepomukach w powiecie przasnyskim do "Rocznika Przasnyskiego". Bardzo zaangażowałam się w badania, rozmowy z mieszkańcami i przygotowanie jak najdokładniejszych opisów obiektów. Jestem z siebie dumna :)
  • i wreszcie wiadomość roku: mam własne logo! Z dumą prezentuję Wam logo bloga "Kurpianka w wielkim świecie" (czy ktoś zauważył, że zmieniłam też nazwę bloga?) - zaprojektowałam je sama, a projekt zrealizował Karol Cegieła. Pięknie, prawda? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o zmianach. Ja jestem bardzo zadowolona!SIERPIEŃ 2015 NA BLOGU

Łączna liczba wyświetleń na blogu: 142 310

Liczba wyświetleń na blogu w tym miesiącu: 4 905

Łączna liczba postów opublikowanych na blogu: 277

Liczba opublikowanych w miesiącu postów: 4

Najpopularniejszy post w tym miesiącu: KALENDARIUM HISTORII EUROPY: listopad (915 wyświetleń) 

Liczba obserwatorów bloga: 18

Liczba fanów na fanpage'u bloga na Facebooku: 1 052 (+45) 

Liczba obserwatorów strony "kapliczkowego" projektu: 635. 


W sierpniu oprócz linkowanego wyżej postu z przeglądem reportaży o moich zainteresowaniach w lokalnej prasie, na blogu pojawiły się następujące wpisy:
  • podsumowanie lipca: KLIK
  • prezentacja najstarszych krzyży drewnianych w gminie Jednorożec: KLIK
  • post instagramowy w nowej formie: KLIK

Zaktualizowałam też wiele postów z serii MAŁA OJCZYZNA, polecam: KLIK. Zachęcam do śledzenia mnie na Instagramie: KLIK.


Do następnego! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz