4 marca 2019

Podsumowania czas... Luty 2019 r.

Rok 2019 zaczęłam tak naprawdę od lutego, gdyż w styczniu zakończyłam projekty, których realizację założyłam sobie na przeszły rok. I tenże mój pierwszy (a tak naprawdę drugi) miesiąc tego roku już minął... więc czas na podsumowanie. Tradycyjnie zapraszam na przegląd miesiąca.W lutym:

W lutym na blogu:
  • podsumowałam poprzedni miesiąc oraz zaplanowałam rok 2019: KLIK;
  • zrecenzowałam książkę A. Zbroi i A. Pajączkowskiej A co wyście myślały...: KLIK.

Na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pisałam o:
  • emigracji zarobkowej do Francji w okresie międzywojennym: KLIK;
  • suchej sośnie koło Małowidza: KLIK;
  • Stanisławie Berku z Żelaznej, który przeszedł pół Europy i walczył od Hiszpanii do Monte Cassino: KLIK;
  • pomocy społecznej w czasie I wojny światowej: KLIK.
Co z pracą naukowo-popularyzatorską?
Tradycyjnie już zapraszam do grupy facebookowej, by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny planuję i co dla Was przygotowałam. Tam też można zgłaszać pomysły na nowe posty, pisać o tym, co Was interesuje i dzielić się wieściami regionalnymi.

Czytelnicy bloga "Kurpianka w wielkim świecie"
Grupa Zamknięta · 295 członków

Dołącz do grupy
Zachęcam również do przyłączenia się do akcji stworzenia archiwum społecznego w gminie Jednorożec. To inicjatywa prowadzona w ramach działalności Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej". Chcę, byśmy za pomocą fotografii, schowanych na co dzień w rodzinnych albumach i szufladach, przedstawić życie w gm. Jednorożec na przestrzeni lat. Zależy nam, by zachęcić mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami, tworząc z nich oddolne archiwum. Plan zakłada zebranie materiałów, uporządkowanie ich i udostępnienie zainteresowanym. Każdy może się przyłączyć, pomóc, podzielić domowymi skarbami! 


Dziękuję za zdjęcia i dokumenty, które już spływają, które przekazujecie do zeskanowania albo oddajecie w formie odbitek lub nawet oryginałów. Tutaj przykład takich materiałów - jestem wdzięczna za zaufanie <3Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz