1 sierpnia 2019

Podsumowania czas... Lipiec 2019 r.

Czas wakacyjny zawsze płynie szybciej, niż by się chciało. Oczywiście - jak zawsze - mam wrażenie, że za mało zrobiłam, bo nie zrealizowałam wszystkich celów, jakie sobie postawiłam na lipiec. Niemniej wydaje się, że nie było źle :) Zobaczcie, co mnie zajmowało przez minione 31 dni.


W lipcu:Na blogu:
  • podsumowałam czerwiec: KLIK.
To niesamowite. Pierwszy raz w historii bloga lipiec nie był najbardziej płodnym miesiącem... Opublikowałam tylko jeden tekst, bo tak wiele się działo, że nie zdążyłam przysiąść nad dłuższymi artykułami. Skupiłam się za to na pisaniu artykułów na fanpage'e, które prowadzę, a napisałam ich tyle, że wystarczy do końca roku :DNa fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pojawiły się teksty o:
  • ciekawych postaciach z gm. Jednorożec, przedstawiając ich biogramy ze słownika poświęconego Kurpiowszczyźnie (2 wpisy): KLIK oraz KLIK;
  • zachodniej granicy Kurpiowszczyzny (przypomnienie postu z bloga): KLIK;
  • przymusowych robotach w Prusach również na podstawie artykułu z bloga: KLIK.

Co z pracą naukowo-popularyzatorską?


Tradycyjnie już zapraszam do grupy facebookowej, by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny planuję i co dla Was przygotowałam. Tam też można zgłaszać pomysły na nowe posty, pisać o tym, co Was interesuje i dzielić się wieściami regionalnymi. To miejsce do dyskusji, wymiany poglądów, wspomnień... By dołączyć do grupy, kliknij na grafikę.


Zapraszam do przyłączenia się do akcji stworzenia archiwum społecznego w gminie Jednorożec. To inicjatywa prowadzona w ramach działalności Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej". Chcę, byśmy za pomocą fotografii, schowanych na co dzień w rodzinnych albumach i szufladach, przedstawić życie w gm. Jednorożec na przestrzeni lat. Zależy nam, by zachęcić mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami, tworząc z nich oddolne archiwum. Plan zakłada zebranie materiałów, uporządkowanie ich i udostępnienie zainteresowanym. Każdy może się przyłączyć, pomóc, podzielić domowymi skarbami!Jakimi wspomnieniami z lipca chcecie się pochwalić? Chętnie się zainspiruję.

Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz