12 sierpnia 2012

Wielka Wojna na Ziemi Przasnyskiej: wystawa i filmDzisiaj przychodzę do Was ponownie z tematem I wojny światowej w Przasnyszu i okolicach. Chciałabym przypomnieć wystawę, która miała miejsce w Muzeum Historycznym w Przasnyszu w dniach 03.06.-08.08.2005 roku, a więc sporo przed tym, jak ja zajęłam się tematem Wielkiej Wojny na Ziemi Przasnyskiej w ramach stypendium.


Wystawę zorganizowano pod hasłem "Wielka wojna na Ziemi Przasnyskiej w 90 rocznicę walk 1915-2005", była więc to okrągła rocznica. Na wystawie zaprezentowano bogatą ikonografię, częściowo do tej pory nie publikowaną w Polsce, w tym rysunki frontowe żołnierzy. Można było zobaczyć również oraz elementy żołnierskiego wyposażenia i uzbrojenia. Wszystkich tych, którzy nie byli w stanie zobaczyć jej "na żywo" zapraszam do obejrzenia zdjęć w naszej galerii poniżej.

Zdjęcia pochodzą ze strony: KLIK.
I obiecany film na podstawie prezentacji, przygotowany w ramach "Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w województwie mazowieckim" w roku szkolnym 2010/2011. Bez muzyki, aby nie rozpraszać czytelnika podczas zapoznawania się z treścią slajdów. Można go wykorzystać przy prezentacji historii miasta Przasnysz: wyświetlamy film, a prowadzący opowiada.

Enjoy! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz