25 lutego 2014

Rusza rekrutacja do VII edycji INDEKS START2STAR !

Rusza już VII edycja INDEKS START2STAR! Z każdym rokiem uświadamiam sobie, jak czas szybko mija. Jeszcze 3 lata temu to ja aplikowałam o stypendium - dzisiaj możesz to być Ty, maturzysto! :)

Jak zdobyć to stypendium?


Indeks Start2Star to program stypendialny finansowany w całości przez Fundację Jolanty i Leszka Czarneckich, a organizatorem jest Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi. Projekt kierowany jest do wybitnie uzdolnionych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin. Wsparcie finansowe ma umożliwić młodym ludziom kontynuację nauki na najlepszych uczelniach w Polsce.

Każdego roku dwudziestu laureatów otrzymuje stypendium w wysokości 1300 zł brutto miesięcznie przez cały regulaminowy okres studiów (zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia). Kwota ta pozawala pokryć koszty kształcenia, utrzymania oraz inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.

Stypendyści mogą realizować swoje pasje studiując na wybranych przez siebie uczelniach na dowolnych kierunkach w całym kraju. Warunkiem otrzymania stypendium jest zobowiązanie się uczestników do przepracowania w Polsce, po studiach, pięciu lat. Chcemy w ten sposób zatrzymać w kraju aktywnych i zdolnych ludzi udowadniając, że w Polsce również można robić karierę i rozwijać się zawodowo.O uzyskanie stypendium w ramach programu „Indeks Start2Star” możesz ubiegać się, jeśli:

  • jesteś uczniem ostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej;
  • w bieżącym roku szkolnym przystąpisz do zdawania egzaminu maturalnego;
  • możesz pochwalić się dobrymi wynikami w nauce –w przedostatniej klasie szkoły ponadgimnazjalnej uzyskałeś średnią minimum 4,0;
  • po uzyskaniu świadectwa maturalnego będziesz starać się o przyjęcie na wyższą uczelnię na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
  • aktywnie działasz po zajęciach lekcyjnych;
  • w Twojej rodzinie miesięczny dochód netto na osobę nie przekroczył 1000 PLN od dwóch lat podatkowych.
Wszystkie warunki musisz spełnić jednocześnie.Wszelkie potrzebne informacje znajdziesz na tej stronie KLIK. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić mnie o pomoc. Jeśli masz problem z napisaniem eseju, nie wiesz, jak skomponować opis działałności lub masz pytania odnośnie aplikacji - napisz! Jako stypendystka IS2S wiem, jak wygląda rekrutacja i chętnie doradzę kandydatom.

Po więcej informacji o IS2S zapraszam do wcześniejszych wpisów na blogu: KLIK i KLIK. W pierwszym linku znajdziesz m.in. esej i opis działalności, jaki ja zawarłam w swoim formularzu zgłoszeniowym 3 lata temu, mam nadzieję, że będzie to pomocne.

Trzymam kciuki za każdego ze starających się o IS2S maturzystów i służe pomocą w razie wątpliwości. Nie zastanawiaj się, aplikuj! To wielka szansa na rozwój osobisty i studia bez martwienia się o finanse. Do dzieła! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz