21 czerwca 2018

Co słychać u Kurpianki? Maj 2018 r.

Prawie koniec czerwca, a ja dopiero podsumowuję maj! Planowałam to zrobić na początku miesiąca, ale tak wchłonęła mnie praca - a wiadomo, jak ciężkim czasem w szkołach jest czerwiec - że zupełnie nie miałam kiedy zastanowić się nad poprzednimi 30 dniami. Dzisiaj zapraszam - w końcu! - na wspomnienia z maja.


W maju:
  • podobnie jak w poprzednim miesiącu wybrałam się na konferencję - tym razem na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i obrady pod hasłem "Niepodległość. Idee - fakty - perspektywy". Opowiadałam tam o I wojnie światowej w parafii Jednorożec. Mój referat został uznany najlepszym w drugim dniu konferencji, kiedy wystąpienia opierały się na wspomnieniach pisanych i relacjach ustnych. Tu można obejrzeć moje wystąpienie: KLIK.

  • wraz z grupą pierwszoklasistów rozszerzających w LO historię byłam na wyjeździe naukowym we Wrocławiu i Świdnicy;  • starałam się o siebie i o swoje otoczenie dbać, spędzałam czas na świeżym powietrzu, otaczałam się kwiatami i ludźmi, których kocham, m.in. w Boże Ciało wybrałam się z rodziną m.in. do Opinogóry i Krasnego;  • rozpoczęłam działania związane z planowaną wystawą plenerową w Lipie, nad którą pracuję w ramach Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" - konsultowałam zdjęcia z mieszkańcami, by rozpoznać osoby, wydarzenia i miejsca.

Na blogu:
  • podsumowałam kwiecień: KLIK;
  • napisałam o projekcie społecznym, jaki realizowały m.in. moje uczennice: KLIK.

Na stronie S"PZJ" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pisałam o:
Dostałam egzemplarz autorski czasopisma "Kurpie", w którym ukazał się mój popularnonaukowy artykuł o pochodzeniu nazwy miejscowości Jednorożec.Co więcej? Online jest już dostępny mój artykuł w ostatnich "Zeszytach Naukowych Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego": KLIK. Upubliczniłam też artykuł z "Naszych Korzeni", zachęcam do lektury: KLIK.

Tradycyjnie już zapraszam do grupy facebookowej CZYTELNICY BLOGA "KURPIANKA W WIELKIM ŚWIECIE", by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny planuję i co dla Was przygotowałam. By dołączyć do grupy, kliknij na grafikę.Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz