7 kwietnia 2019

Podsumowania czas... Marzec 2019 r.

Wiosna w pełni, od razu mam więcej sił do działania! Koniec z zimowym marazmem, do roboty! Czas podsumować jeden z moich ulubionych miesięcy w roku - marzec. Zapraszam do lektury. Chętnie poczytam o Waszych marcowych doświadczeniach - zapraszam do komentowania.






W marcu:

Na blogu:
  • pisałam o harcerstwie w Jednorożcu, inspirując się wieściami o reaktywacji drużyny: KLIK;
  • opowiedziałam o Kołach Gospodyń Wiejskich w Jednorożcu - bo mamy ich dwa: KLIK;
  • podsumowałam luty: KLIK.

Na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pisałam o:
  • Mazowieckich Zapustach w Jednorożcu i zapustach na Kurpiach w ogóle: KLIK;
  • obozach jenieckich w czasie I wojny światowej: KLIK;
  • harcerstwie w Jednorożcu: KLIK;
  • symbolice i zwyczajach półpostnych: KLIK;
  • tym, czy Jednorożec to wieś kurpiowska, co oczywiście jest pytaniem retorycznym: KLIK.



Co z pracą naukowo-popularyzatorską?

Jeśli czytasz ten wpis i jesteś osobą, która napisała w 2018 r. artykuł naukowy albo popularnonaukowy na temat pow. przasnyskiego, w jakiś sposób związany z tym terenem, historyczny, przyrodniczy, cokolwiek, daj znać. Jeśli wiesz o takich tekstach, proszę o odzew w imieniu Rady Redakcyjnej "Rocznika Przasnyskiego".



Tradycyjnie już zapraszam do grupy facebookowej, by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny planuję i co dla Was przygotowałam. Tam też można zgłaszać pomysły na nowe posty, pisać o tym, co Was interesuje i dzielić się wieściami regionalnymi.

Czytelnicy bloga "Kurpianka w wielkim świecie"
Grupa Zamknięta · 295 członków

Dołącz do grupy
Zachęcam również do przyłączenia się do akcji stworzenia archiwum społecznego w gminie Jednorożec. To inicjatywa prowadzona w ramach działalności Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej". Chcę, byśmy za pomocą fotografii, schowanych na co dzień w rodzinnych albumach i szufladach, przedstawić życie w gm. Jednorożec na przestrzeni lat. Zależy nam, by zachęcić mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami, tworząc z nich oddolne archiwum. Plan zakłada zebranie materiałów, uporządkowanie ich i udostępnienie zainteresowanym. Każdy może się przyłączyć, pomóc, podzielić domowymi skarbami! 


Dziękuję za zdjęcia i dokumenty, które już spływają, które przekazujecie do zeskanowania albo oddajecie w formie odbitek lub nawet oryginałów. Tutaj przykład takich materiałów - jestem wdzięczna za zaufanie <3




Jak minął Wam marzec? 

Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz