1 września 2019

Podsumowania czas... Sierpień 2019 r.

I mamy wrzesień! Mam mieszane uczucia co do tego miesiąca: z jednej strony cieszę się, że zaczyna się rok szkolny, choć jestem pewna obaw, ale i gotowa na wyzwania (a tych w tym roku, zarówno pedagogicznych, jak i wychowawczych nie zbraknie!), z drugiej żal mi, że kończy się czas, kiedy mogę czytać, co chcę, pisać co chcę, aktywnie działać naukowo i popularnonaukowo w zakresie historii regionalnej. Dlatego miło mi wrócić chociaż myślami do sierpnia i podsumować miesiąc. Zapraszam do lektury!W sierpniu:


Na blogu napisałam:
  • podsumowanie lipca: KLIK;
  • ostatni post z felietonami z serii "Region pod lupą": KLIK;
  • przełomie lata i jesieni 1939 r. oczami pamiętnikarzy i informatorów z pow. przasnyskiego: KLIK.

Na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pojawiły się teksty o:
  • szlachecko-kurpiowskich relacjach w gminie Jednorożec: KLIK;
  • Związku Strzeleckim i jego oddziałach w Jednorożcu i Parciakach: KLIK;
  • stosunkach pomiędzy mieszkańcami Jednorożca i Stegny: KLIK;
  • fotografiach odpustowych: KLIK.

Co z pracą naukowo-popularyzatorską?

Tradycyjnie już zapraszam do grupy facebookowej, by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny planuję i co dla Was przygotowałam. Tam też można zgłaszać pomysły na nowe posty, pisać o tym, co Was interesuje i dzielić się wieściami regionalnymi. To miejsce do dyskusji, wymiany poglądów, wspomnień... By dołączyć do grupy, kliknij na grafikę.


Zapraszam do przyłączenia się do akcji tworzenia archiwum społecznego w gminie Jednorożec. To inicjatywa prowadzona w ramach działalności Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej". Chcę, byśmy za pomocą fotografii, schowanych na co dzień w rodzinnych albumach i szufladach, przedstawić życie w gm. Jednorożec na przestrzeni lat. Zależy nam, by zachęcić mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami, tworząc z nich oddolne archiwum. Plan zakłada zebranie materiałów, uporządkowanie ich i udostępnienie zainteresowanym. Każdy może się przyłączyć, pomóc, podzielić domowymi skarbami!Miło mi będzie, jeśli podzielicie się informacjami na temat sierpniowych radości, osiągnięć, wyjazdów :)

Do następnego!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz