3 stycznia 2021

Podsumowań czas. Grudzień 2020 r.

Ostatni miesiąc 2019 r. był bardzo pracowity, choć może nie było widać tego online. Kończyłam rozpoczęte projekty, dużo pracowałam zawodowo, starałam się nieco odpocząć. Zapraszam na podsumowanie grudnia.


W grudniu:
  • książka Na skraju Kurpiowszczyzny. Parafia pw. św. Floriana w Jednorożcu trafiła do wielu czytelników i czytelniczek. Spis treści i streszczenie po angielsku jest dostępne tutaj. Projekt został zrealizowany dzięki grantowi z LGD Kurpsie Razem. Chcesz zdobyć egzemplarz książki Na skraju Kurpiowszczyzny. Parafia pw. św. Floriana w Jednorożcu? Daj znać!
 spzj@wp.pl
 wiadomośc prywatna na Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”
 Messenger: Barbara NizielskaMilena Furman
 Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu

Poniżej nagranie ze spotkania, które odbyło się 30 listopada - tego dnia w formie online zaprezentowałam książkę.

  • kontynuowałam dodawanie InstaStories - kulisy moich różnych inicjatyw, obrazki z codzienności zawodowej, prywatnej, redaktorskiej, regionalnej. Było mnie mniej niż w poprzednich miesiącach, ale starałam się o tym nie zapomnieć, bo polubiłam tę formę. Zapraszam - po kliknięciu w poniższy screen traficie na mój Instagram.

Na blogu
:

  • napisałam podsumowanie listopada 2020 r.: KLIK.

Na fanpage'u Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" w serii NIEDZIELA Z HISTORIĄ pojawiły się teksty o:
  • ziemniakach w diecie naszych przodków: KLIK;
  • świątyniach w Jednorożcu (audycja radiowa): KLIK;
  • księdze bartnej zachodniej Kurpiowszczyzny z lat 1710-1760: KLIK;
  • zwyczajach bożonarodzeniowych w parafii Jednorożec: KLIK.

Co z pracą naukowo-popularyzatorską

Zapraszam do grupy facebookowej, by jeszcze szybciej dowiadywać się, co tym razem odkryłam, jaki wycinek przeszłości małej ojczyzny badam i co dla Was przygotowałam. Tam też można zgłaszać pomysły na nowe posty, pisać o tym, co Was interesuje i dzielić się wieściami regionalnymi. To miejsce do dyskusji, wymiany poglądów, wspomnień... By dołączyć do grupy, kliknij na grafikę.

Zachęcam do współtworzenia Jednorożeckiego Archiwum Społecznego. Chcemy za pomocą fotografii, schowanych na co dzień w rodzinnych albumach i szufladach przedstawić życie w gm. Jednorożec na przestrzeni lat. Zależy nam, by zachęcić mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami i zdjęciami, tworząc z nich oddolne archiwum. Zbieramy materiały, porządkujemy je i udostępniamy zainteresowanym. Każdy może się przyłączyć, pomóc, podzielić domowymi skarbami! Szukamy starych dokumentów, nagrań, książek, gazet, notatek, listów, zdjęć... Interesują nas wszelkie ślady naszych przodków. KAŻDY MATERIAŁ to może być skarb, z którego wartości nie zdajemy sobie czasem sprawy... Liczymy na odzew. Napisz, zadzwoń. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!W tym roku prace nad wystawą plenerową - w stosunku do doświadczeń z poprzednich lat - rozpoczęły się później, ale za to z rozmachem! 💪💪💪 ‼️‼️‼️Priorytetowa jest dla nas wystawa z okazji 30-lecia samorządu, planowana na listopad, ale przypominam też o WYSTAWIE OLSZEWSKIEJ. Zbieramy wszelkiej maści materiały - mogą dotyczyć i pracy na roli, i wiejskich wycieczek, i OSP, i szkoły, i parafii... OLSZEWKA to kolejne po Jednorożcu, Lipie i Parciakach miejsce, w którym stanie instalacja wystawowa. <3 <3 <3 Jak się z nami skontaktować? 📸 Maria Weronika Kmoch ☎️ 793 065 173 / 📧 mariakmoch@wp.pl / IG / FB Jak widać, możliwości jest wiele! (y) Napisz, zadzwoń, spotkaj się. 👌 RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Dziękuje pani Elżbiecie z Olszewki za przekazanie do skanowania zdjęć widocznych na fotografii :) Skanujemy, oddajemy. Proszę o materiały możliwie jak najdokładniej podpisane (data, miejsce, okazja, imiona i nazwiska rozpoznanych widocznych na zdjęciach osób). #ziemiaprzodkow #wystawa #exhibition #wystawaplenerowa #spzj #stowarzyszenieprzyjacieleziemijednorozeckiej #mariaweronikakmoch #mwkmoch #kurpiankawwielkimswiecie #historiaregionalna #historialokalna #history #pamiecspoleczna #pamięć #dziedzictwo #heritage #gminajednorozec #powiatprzasnysz #powiatprzasnyski #kurpie #kurpiezielone #kurpiowszczyzna #kurpiowszczyznamojaojczyzna #kurpiekocham #oldphoto #starafotografia #archiwumspołecznewgminiejednorożec #archiwumspoleczne #archiwarodzinne #archiwaspoleczne
Post udostępniony przez Maria Weronika Kmoch (@mwkmoch) Zbieramy materiały na wystawy plenerowe. Przyszedł czas na Olszewkę! Poza tym z okazji 30-lecia samorządu pracujemy nad wystawą gminną. Zachęcam do wsparcia obu inicjatyw - dzięki temu będziecie współtwórcami i współtwórczyniami wystaw! 


Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz